MERSİN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

112 Acil Sağlık Hizmetleri Personeli İle Değerlendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 29/05/2017

             112 Acil Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı, İl Sağlık Müdürü Dr.Aytekin Kemik başkanlığında, Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. İlimizde sunulan acil sağlık hizmetlerini daha iyi bir noktaya taşımayı amaçlayan toplantıya; İl Sağlık Müdür Yardımcıları, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü, İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı ve acil sağlık hizmetlerinde görevli sağlık çalışanları katıldı.

             112 Acil Sağlık Hizmetlerinin ilimizde ki durumunun değerlendirildiği toplantıda katılımcılara hitap eden İl Sağlık Müdürü Dr.Aytekin Kemik; sağlıkta dönüşüm programının yeni bir aşamaya geldiğine değinerek yeni dönemde acil sağlık hizmetlerinin daha da önem kazanacağını söyledi.

            Dr.Kemik konuşmasında “Sayın Bakanımızın da açıkladığı gibi artık yeni bir döneme giriyoruz. Bu dönem sağlıkta dönüşümün ikinci fazı. Yeni dönemde tedavi edici sağlık hizmetlerinde şehir hastanelerin hizmete alınması, koruyucu sağlık hizmetlerinde halkımızın öncelikli sorunu olan obezite ve kronik hastalıkların önlenmesi, acil sağlık hizmetlerinde ise istasyon sayılarının arttırılarak vakalara daha kısa sürede ulaşılması öncelikli hedeflerdir. Bu hedeflere ulaşmada siz değerli sağlık çalışanlarına çok büyük görev düşüyor. Biz her ne kadar istasyon sayısını arttırsak da siz müdahale ettiğiniz vakalarda devletin gülen yüzü olamazsanız hedefimize ulaşmamız mümkün olmaz. Benim sizden isteğim çıktığınız vakalarda empati yapmanız. Devletimizin gülen yüzü olmanız. Bunu başardığımız takdirde acil sağlık hizmetlerini ilimizde istediğimiz noktaya taşımamız mümkün olacaktır” dedi.

             Konuşmasını önümüzde ki dönemde istasyon sayısını arttırmayı planladıklarını söyleyerek sürdüren Dr.Kemik; “İstasyonları personel için daha yaşanır bir mekân haline getirebilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni açılacak istasyonlar ile mevcut istasyonların iş yükü biraz daha azalacak. Vakalara daha kısa sürede ulaşacağız” dedi.


  • mersin 112-1.jpg
  • mersin  112-2.jpg
  • mersin  112-3.jpg