MERSİN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kadına Şiddete Son

Güncelleme Tarihi: 10/05/2018

Akdeniz Toplum Sağlığı Merkezi Ruh Sağlığı Birimi Tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) desteği ve koordinasyonu, Birleşmiş Milletler kuruluşlarının katkılarıyla, “Kadınlara Yönelik Şiddeti Sonlandırmak için BİRLEŞİN” kampanyası, Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü olan 25 Kasım’da başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Gününe kadar devam etmektedir.

Bu kapsamda Akdeniz Toplum Sağlığı Merkezi Ruh Sağlığı Biriminde görev yapan Ebe Merve KORKMAZ tarafından 27.11.2017 tarihinde Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Konusunda Farkındalık Eğitimi verilmiştir. 29.11.2017 tarihinde Psikolog Güneş YAPICI, Psikolog Mesut KUŞTEPE ve Ebe Merve KORKMAZ tarafından bir alışveriş merkezinde stand kurularak konuyla ilgili afişler asılmış olup bilgilendirme broşürleri dağıtılmıştır. Bu sene konuya dikkat çekmek için belirlenen turuncu renk faaliyetlerde kullanılmıştır.
20171127_112430.jpg       IMG_7660.JPG