MERSİN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Güncelleme Tarihi: 29/05/2017

         19 Mayıs 1919 Türk Ulusunun tarihinde özel bir gündür.Milletimiz; 19 Mayıs 1919`u kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir. 19 Mayıs 1919’da başlatılan Anadolu direnişinin ortaya koyduğu özgürlük ve bağımsızlık arzusu,bugün de vazgeçilmez güç ve onur kaynağımızdır.

     Ülkemizin geleceğini gençlerde gören Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Gençliğine güvenini her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyetini Türk Gençliğine emanet etmiştir,gençlik, bir milletin geleceğidir.

      Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda belirleyici önemi bulunan 19 Mayıs 1919’un 98. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, tüm gençlerimizin ve yurttaşlarımızın ATATÜRK'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.                                                                                                                             Dr.Aytekin KEMİK

                                                                                                                              İl Sağlık Müdürü


23 Nisan.jpg