T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İl Sağlık Müdürü Bahçacı Engelli Personeli Makamında Kabul Etti

Güncelleme Tarihi: 03/12/2018

Mersin İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli personeli makamında kabul etti.

İl Sağlık Müdürü Bahçacı, engelli personele engellerinin engel olmadığını hatırlatmak ve onlara karşı toplumun duyarlılığını artırmak için bu buluşmayı gerçekleştirdiklerini söyleyerek, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

Bahçacı, samimi bir ortamda gerçekleşen kabulde engelli bireylerin de, bir takım engellerine rağmen büyük başarılara imza atabileceğini söyleyerek “Unutmayın engelli olmak bir engel değildir. Çünkü hayaller, umutlar ve hedefler engel tanımaz. Engelli kardeşlerimizin sağlıklı bireylerle eşit koşullarda yaşayabilmesi için desteğe ve hayatlarının kolaylaştırılmasına ihtiyacı var” diye konuştu.

Son yıllarda ülkemizde yapılan kanuni düzenlemelere de değinen Bahçacı, "Engelli birçok insan, hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla, azim ve kararlılıklarıyla hepimize örnek oluyorlar. Bize, yani devlete ve topluma düşen görev engeli olan insanlarımızın kendilerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri, eşit vatandaşlar olarak toplumda var olabilecekleri imkanları sunmaktır. Devletimiz 2005 yılında çıkardığı Engelliler Kanunu ile eğitim hizmetlerinden bakım hizmetlerine, istihdamda ayrımcılığın önlenmesine kadar engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren pek çok konuda önemli adımlar atmıştır. Devletimiz istihdam politikalarında yeti kaybı yaşayan vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık uygulayarak onların iş hayatında ve sosyal hayatta etkin rol almalarını sağlamıştır” dedi.

Kabulde, her sağlıklı bireyin engelli adayı olduğunu hatırlatan Bahçacı, her insanın kendi sağlığını korumak açısından daha özenli olması ve engelli vatandaşlara karşı empati duygusuyla yaklaşması gerektiğini sözlerine ekledi.

Görüşme sonunda İl Sağlık Müdürlüğünde görevli engelli personel, sadece bu günde değil her zaman yanlarında olan İl Sağlık Müdürü Bahçacı’ya teşekkür ederek yürütülen hizmetlerde başarılarının devamını dilediler. 

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG