T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İl Ambulans Servisi İstasyon Sorumluları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 14/01/2019

Müdürlüğümüz İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı istasyon sorumluları ile değerlendirme toplantısı yapıldı. İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı’nın başkanlığında yapılan toplantıya, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Mehmet Gül, Başkan Yardımcısı ve İl Ambulans Servisi Başhekim Vekili Dr.Fatih Öz ile istasyon sorumluları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı, sağlığın en dinamik alanının acil sağlık hizmetleri olduğuna vurgu yaparak “Acil sağlık hizmetlerinde çalışan personelimizin nispeten yaş ortalaması düşük. Gençliğin verdiği dinamizmi mesleki eğitim ve tecrübe ile birleştirerek ve büyük özveri ile hizmet ettiğinizi biliyorum. Hizmet verdiğiniz alan direkt olarak insana temas eden, hızlı ve doğru karar vermeyi gerektiren bir alan. Sahada yaşanan ve bize de akseden en büyük eksiklerin başında iletişim kazaları geliyor. Sizden isteğim gitmiş olduğunuz vakalarda empati yapmanız. Mümkün olduğu kadar iletişiminize dikkat etmeniz. Sahada devleti temsil ettiğinizi unutmayın. Devlet memuru vakar ve ciddiyetine yaraşır şekilde vatandaş ile iletişim kurun” dedi.

Bahçacı konuşmasında sahada çalışan tüm personelin önümüzdeki dönemde hazırlanacak bir proje ile iletişim, stres, stresle baş etme yöntemleri konularında gruplar halinde eğitime alınacağı belirterek, bu eğitimler sonucunda iletişim konusunda sıkıntıların büyük ölçüde giderileceğini söyledi.

Toplantı, istasyon sorumlularının taleplerini Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Mehmet Gül’e aktarması ile sona erdi.    

  • 20190111_103433.jpg
  • 20190111_103426.jpg
  • 20190111_103528 (1).jpg
  • 20190111_103331.jpg