T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Hayat Birimi Tarafından Beslenme Dostu Okullar Programı Hakkında Bilgilendirme Çalışması Yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 29/01/2020

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Bu bağlamda, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul müdür/müdür yardımcılarına, Beslenme Dostu Okul Dosya İnceleme Ekibi ile Beslenme Dostu Okul Denetleme Ekibine farklı tarih ve zamanlarda bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

Söz konusu çalışma Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’nda görevli Uzman Semra KAYA ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli Müdür Yardımcısı Erol ÖZDEMİR’in konunun anlam ve önemini içeren konuşma ile başlamış olup; okul sağlığının korunması ve geliştirilmesinin gelecek nesil için çok önemli olduğunu, kronik hastalıkların önlenmesinde Beslenme Dostu Okullar Programının büyük önem taşıdığını  ve sağlıklı okulların temelinin bu proje ile atılacağını vurgulamışlardır.

Konuşmalardan sonra Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’nda görevli Diyetisyen  Züleyha KAPLAN tarafından Beslenme Dostu Okullar Programının amacı, kapsamı, önemi, başvuru şartları, başvuru dosyası hazırlama aşamaları, değerlendirme kriterleri gibi konular hakkında bilgilendirme çalışması yapmıştır.

  • DSC_0007.jpg
  • DSC_0019.jpg
  • DSC_0023.jpg
  • DSC_0061.jpg