T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi Tarafından 26.11.2019 tarihinde Türkiye Kronik Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı İl Kurulu İkinci Toplantısı Yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 29/01/2020

Dünyada en sık görülen, en fazla ölüme ve engelliliğe neden olan bulaşıcı olmayan hastalıklar (kalp ve damar hastalıkları, kronik hava yolu hastalıkları, böbrek hastalıkları vb.) en önemli sağlık tehdidi olarak algılanmaktadır.

Bakanlığımızca kronik hastalıklar ve risk faktörleri ile mücadele amacıyla yürüttüğü kontrol programlarının İl genelinde uygulanması, desteklenmesi, koordinasyonun sağlanması amacıyla 26 Kasım 2019 tarihi saat 14:00’da Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda Türkiye Kronik Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı İl Kurulu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Salime ÖZBAY’ın başkanlığında ikinci toplantısını yaptı. Toplantıya Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar ile Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birim Sorumlusu Uzman Semra KAYA, Birimimizde görevli Ebe Yeşim TAMAY ve diğer kurumlardan gelen kurul üyeleri eşlik etti. Toplantıda kronik hastalıklarla mücadelede ortak hareket etmek amacıyla Kurul Kararları alınarak imzaya sunuldu.

  • DSC_0001.JPG
  • DSC_0002.JPG
  • DSC_0006.JPG
  • DSC_0007.JPG