T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İl Sağlık Müdürü Bahçacı Engelli Çalışanlarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Güncelleme Tarihi: 30/01/2020

Mersin İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen kahvaltıda engelli kurum çalışanları ile bir araya geldi.

Toros Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından düzenlenen kahvaltıya İl Sağlık Müdürlüğü ve Toros Devlet Hastanesinde çalışan engelli personel katıldı. Kahvaltı öncesinde engelli çalışanlara hitap eden İl Sağlık Müdürü Bahçacı, engelli çalışanlara engellerinin engel olmadığını hatırlatmak ve onlara karşı toplumun duyarlılığını artırmak için bu kahvaltıyı gerçekleştirdiklerini söyleyerek, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda engelli bireylerin de, bir takım engellerine rağmen büyük başarılara imza atabileceğini söyleyen Bahçacı “Unutmayın engelli olmak bir engel değildir. Çünkü hayaller, umutlar ve hedefler engel tanımaz. Engelli kardeşlerimizin sağlıklı bireylerle eşit koşullarda yaşayabilmesi için desteğe ve hayatlarının kolaylaştırılmasına ihtiyacı var” diye konuştu.

Son yıllarda ülkemizde yapılan kanuni düzenlemelere de değinen Bahçacı, "Engelli birçok insan, hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla, azim ve kararlılıklarıyla hepimize örnek oluyorlar. Bize, yani devlete ve topluma düşen görev engeli olan insanlarımızın kendilerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri, eşit vatandaşlar olarak toplumda var olabilecekleri imkânları sunmaktır. Devletimiz 2005 yılında çıkardığı Engelliler Kanunu ile eğitim hizmetlerinden bakım hizmetlerine, istihdamda ayrımcılığın önlenmesine kadar engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren pek çok konuda önemli adımlar atmıştır. Devletimiz istihdam politikalarında yeti kaybı yaşayan vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık uygulayarak onların iş hayatında ve sosyal hayatta etkin rol almalarını sağlamıştır” dedi.

Konuşmasında her sağlıklı bireyin engelli adayı olduğunu hatırlatan Bahçacı, her insanın kendi sağlığını korumak açısından daha özenli olması ve engelli vatandaşlara karşı empati duygusuyla yaklaşması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kahvaltı katılan engelli çalışanlar, sadece bu günde değil her zaman yanlarında olan İl Sağlık Müdürü Bahçacı’ya teşekkür ederek yürütülen hizmetlerde başarılarının devamını dilediler. 

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG