T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Dr.Bahçacı Mersin Eczacı Odasını Ziyaret Etti

Güncelleme Tarihi: 16/05/2018

Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı, 14 Mayıs Eczacılar Günü dolayısıyla Mersin Eczacı Odası'nı ziyaret ederek, başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Mersin Eczacı Odası Başkanı Uz.Ecz. Özgün Sağır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek oda ve eczacılar adına Dr.Sinan Bahçacı'ya teşekkür etti.

Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı ise eczacıların sağlık alanında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "İl Sağlık Müdürlüğü olarak toplum sağlığı açısından çok ciddi bir tehdit olan, bilinçsiz ilaç kullanımı ile mücadele konusunda eczacılarımız çok önemli bir yere sahip. Son dönemde yapılan çalışmalar ve kampanyalar ile toplumda akılcı ilaç kullanımı konusunda önemli mesafeler kat edildi. İl Sağlık Müdürlüğü olarak biz her zaman şeffaflıktan yanayız. Meslek etiğine aykırı davranış gösterenlere idare olarak hoş görülü olmamız söz konusu değil. Fırsat eşitliği ve adil rekabet için ilimizde yeni açılacak aile sağlığı merkezlerinin bölgelerini, Müdürlüğümüzün web sayfasından kamuoyuna ilan ediyoruz.  Etik dışı davranış sergileyen ister hekim olsun ister eczacı mevzuat çerçevesinde gerekli yasal incelemeler yapılmakta ve gerekli yaptırımlar uygulanmaktadır" diye konuştu.

  • IMG_3200.JPG
  • IMG_3201.JPG
  • IMG_3202.JPG