T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkinlikleri

Güncelleme Tarihi: 04/06/2018

31 Mayıs 2018 “Dünya Tütünsüz Günü” tüm ilçelerimizde vatandaşlarımızın katılımının yoğun olduğu yerlerde stantlar açılmak suretiyle sigaranın zararları ve bırakma yöntemleri anlatılmıştır.

Forum AVM’de açılan standımıza yoğun katılım olmuştur. Standımızı Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Salime ÖZBAY, Başkan Yardımcıları ve Ruh Sağlığı Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birim sorumlusu Dr. Göksel ARSLAN, Yenişehir İlçe Sağlık Müdür Vekili Dr. Ayşe ARSLAN ziyaret etmiştir. Gönüllü olan vatandaşlarımıza fageström ( nikotin bağımlılık testi ) uygulanmıştır. Tütün ve tütün ürünlerinin zararları konusunda farkındalık yaratıcı bilgilendirme yapılarak, Sigara Bırakma Poliklinikleri’ne yönlendirmeler yapılmış, konu ile ilgili broşür dağıtılmıştır. Bir bağımlılık türü olan sigaradan kurtulma yönündeki en önemli adım, kişinin sigarayı bırakma konusundaki kararlılığıdır vurgusu yapılarak etkinlik sona ermiştir.

Ayrıca 31 Mayıs “Dünya Tütünsüz Günü” nedeniyle TRT Çukurova Radyosunda Uzm. Dr. Tuba Duygu YILMAZ Tütün ürünlerinin insan sağlığına zararları hakkında bilgi vermiştir.

  • IMG_4819.JPG
  • IMG_4795.JPG
  • AUFV3122.JPG
  • IMG_4815.JPG
  • IMG_3341.JPG