T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi tarafından Aile Hekimlerine Yönelik Kronik Hastalıklar İzlemi Eğitimi Eğitimci Toplantısı Düzenlendi.

Güncelleme Tarihi: 17/08/2018

    Bakanlığımız bulaşıcı olmayan hastalıklar, risk faktörlerinin önlenmesi ve kontrolü çalışmaları kapsamında aile hekimleri tarafından kronik hastalıklar (kardiyovasküler risk değerlendirmesi ve hipertansiyon) sürecinin doğru yürütülmesi ve ülke genelinde standart ve nitelikli hizmet sunumunu sağlamak amacıyla 2018 yılı sonuna kadar Birinci Basamakta Aile Hekimlerine Yönelik Kronik Hastalıklar (kardiyovasküler risk değerlendirmesi ve hipertansiyon) İzlemi eğitimleri yapılması planlanmıştır.

    Bu bağlamda Uzman Semra KAYA başkanlığında 14/08/2018 tarihinde saat: 14.00’da Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eğitim Salonu’nda eğitimcilere yönelik toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda söz konusu eğitimlerin planlanması ve yapılması gereken işler hakkında bilgilendirme yapılarak, Ekim ayı itibariyle eğitim çalışmalarının başlanmasına karar verilmiştir.