T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar İle Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Hayat Birimi Tarafından İlçe Sağlık Müdürlüklerindeki Eğitimci Personellere Bilgilendirme Eğitimi Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 27/09/2018

Birimimiz koordinasyonunda yürütülmekte olan sağlıklı beslenme, obezite, fiziksel aktivite, diyabet, tuz, hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, böbrek hastalıkları, kronik hava yolu hastalıkları gibi konulardaki çalışmalara hız vermek ve vatandaşlardaki farkındalığı artırmak amacı ile İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapan eğitimci personeller ile Sağlıklı Beslenme ve Obezite Danışmanlığı Hizmetleri Birimindeki personellere 26 Eylül 2018 tarihi 13:30-16:30 saatleri arasında bilgilendirme eğitimi yapıldı.

Toplantıya katılan İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan BAHÇACI obezite ile mücadele,  kronik hastalıkların önlenmesi, sağlıklı beslenme ve beslenme dostu okullar programının öneminden bahsetti. Birim tarafından yürütülen tüm programlar kapsamında 2017-2018 yılları arasındaki  eğitim çalışmalarında  görev alan personellere göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan BAHÇACI, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Salime ÖZBAY ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm.Dr. Tuba Duygu YILMAZ  tarafından teşekkür belgesi verildi.

  • DSC_0018.JPG
  • DSC_0038.JPG
  • DSC_0056.JPG
  • DSC_0063.JPG
  • DSC_0071.JPG
  • DSC_0076.JPG