overlay

USART Başkanı Gülmez ve Hattat Alzamo, İl sağlık Müdürü Bahçacı’yı Ziyaret Etti

Uluslararası Kültür Sanat Topluluğu Eko Turizm Derneği Başkanı Hülya Gülmez ve Iraklı Hattat Salih Alzamo, İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı’yı makamında ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette duygularını dile getiren Gülmez “Dernek olarak dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan salgın sürecinde, sağlık çalışanlarının gösterdiği fedakârlığa ithafen mayıs ayında Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dernek üyelerimize ait 113 eserimizden oluşan bir sergi açtık. Sanatın insan hayatında çok önemli bir rolü var. Biz sanatçılarda toplumun bir parçası olarak bu zorlu süreçte canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına eserlerimizle katkı sunmak istedik. Sağlık çalışanlarının duygularını yansıtmaya çalıştığımız serginin çok olumlu geri dönüşleri oldu. Bu da bizi fazlasıyla memnun etti. Bu gün tüm sağlık çalışanlarına bir kez daha minnetlerimizi ve teşekkürlerimiz sunmak için İl Sağlık Müdürümüzü ziyaret ettik. İyi ki varlar” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “USART’a üye sanatçılar, moral desteğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde eserleri ile bizim yanımızda oldular. Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açtıkları sergide yer alan eserler, bu zorlu süreçte bizim yalnız olmadığımızı, duygu ve düşüncelerimizin başkaları tarafından da paylaşıldığını hissetmemizi sağladı. Bu hissi yaşamak gücümüze güç kattı. Sergide yer alan eserler şu anda hastanemizin oda ve koridorlarını süslüyor. Bu dönemde gösterilen fedakarlıkları tuvale yansıtarak ölümsüz hale getiren sanatçılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

  • IMG-6804.JPG
  • IMG-6806.JPG
  • IMG-6810.JPG
  • IMG-6811.JPG
  • IMG-6812.JPG
  • IMG-6825.JPG
  • IMG-6830.JPG