Mersin’de Kamu Hastanelerinin Yemekleri Öğrencilerimize Emanet
14 Ocak 2022

Mersin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı yataklı sağlık tesislerinin yemek hizmeti, imzalanan protokolle Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Suphi Öner Öner Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

Protokolün imza töreninde konuya ilişkin açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emrah Ceviz yataklı sağlık tesislerimizin ihtiyacı olan yemeğin 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren 3 yıl süreyle Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Suphi Öner Öner Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından sağlanacağını söyledi. İl Sağlık Müdürü Ceviz “Bu gün imzaladığımız protokolle birlikte merkez ve ilçe devlet hastanelerimizle Mersin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin ihtiyacı olan yemek ve kahvaltı hizmetini bir kamu kurumundan tedarik edeceğiz. Bünyesinde mutfağı olan hastanelerimizde yemekler hastane içerisinde yapılacak. Mutfağı olmayan hastanelerimizde ise taşımalı sistemle çalışanların yemek ihtiyacı karşılanacak. Bu şekilde hem yeni istihdam sağlanacak hem de büyük miktarda alım ile piyasa şartlarına göre daha uygun ve güvenilir mal ve hizmet sağlanacak. Başta Mersin ilimizde kamu kurumları arasındaki ilişkilere ve uyuma her zaman çok önem veren Sayın Valimiz Ali İhsan Su’ya, geleceğimizi emanet edeceğimiz usta öğrencilerimize, geleceğimizi hazırlayan öğretmenlerimize ve Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca’ya teşekkür ediyorum. Hasta ve çalışan memnuniyetini daha ileriye taşıyacak olan bu protokolün hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

“Her öğünde 5 çeşit yemek servis edilecek”

Protokolün detayı hakkında bilgi veren Ceviz, çalışanlara, hasta ve hasta refakatçılarına sabah kahvaltısında 5 çeşit ürün servis edileceğini söyleyerek “Protokolümüzde sabah kahvaltısı, diyet ve çocuk menüsü de bulunmakta. Öğle ve akşam yemekleri 4 çeşit artı salat bar şeklinde olacak. Malzeme tedariki, işçilik ve taşıma hizmeti Akşam Sanat Okulu idaresi tarafından karşılanacak. Bu şekilde daha güvenli, sağlıklı, kaliteli ve ekonomik yemek hizmeti alacağız. Sağlık Bakanlığımızda bir ilk olma özelliği taşıyan bu uygulamanın şartları uygun olan diğer illerde de yakın zamanda hayata geçirileceğini umuyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Emrah Ceviz ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca protokolü imzalayarak herkes için hayırlı olması temennisinde bulundular.  
  • PHOTO-2022-01-14-15-28-13.jpg
  • PHOTO-2022-01-14-15-27-49.jpg
  • PHOTO-2022-01-14-15-27-30.jpg