Risk Bazlı İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
13 Mayıs 2024

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı Kalite Koordinatörlüğü denetçileri tarafından 09 Mayıs 2024 tarihinde Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Risk Bazlı İç Tetkik Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile İl Sağlık Müdürlükleri Koordinasyonunda yürütülen müşterek faaliyetler ve görevlere ilişkin yayınlanmış olan 29 Mart 2023 tarihli 2023/2 sayılı Bakanlık Genelgesi kapsamında, İl Sağlık Müdürlüklerinde İl Kalite Koordinatörlüğü ve Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Tıbbi Cihaz ve Eczacılık Biriminin İlaç ve Eczacılık çalışmalarına yönelik hazırlanmış olan Kalite Yönetim Sisteminin uyumluluğunun kontrolü amacıyla 09 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı Kalite Koordinatörlüğü denetçileri tarafından İç Tetkik gerçekleştirildi.

Risk Bazlı İç Tetkik Değerlendirmesi, sabah 10.00-10.30 saatleri arasında Müdürlüğümüz (Anadolu Hayat Emeklilik Binası) toplantı salonunda Kamu Hastaneleri Başkanı ve İl Kalite Koordinatörü Uzm. Dr. Erman Eker, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. İbrahim Akça, İl Kalite Koordinatörlüğü, Kalite ve Verimlilik Birimi ve İlaç ve Eczacılık Birim çalışanlarının katılımı ile açılış toplantısının yapılması ile başlamış, açılış toplantısı sonrası iç tetkik gerçekleşmiş ve sonrasında 16.00-17.00 saatleri arasında kapanış toplantısı ile iç tetkik tamamlamıştır. Kapanış toplantısında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı Kalite Koordinatörlüğü denetçileri, Müdürlüğümüz tarafından yapılan Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarının çok başarılı olduğuna vurgu yaparak iç tetkik sürecinin başarılı geçtiğini bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

  • denetçi
  • denetçi.
  • denetçi..
  • denetçi...
  • denetçi....