Üreme Sağlığı ve Güvenli Annelik Eğitimi Toplantısı Başladı.
29 Mayıs 2024

Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı, Göç Sağlığı Daire Başkanlığı ve Müdürlüğümüz  koordinasyonunda düzenlenen "Üreme Sağlığı ve Güvenli Annelik Eğitimi" toplantısı başladı.

17 ilimizde bulunan Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan 44 Ebe ve Hemşirenin katılımı ile gerçekleştirilecek eğitimin açılış konuşmasını, Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Başkanı Dr. İlhan Aydın yaptı. Aydın açılış konuşmasında; sağlıklı nesillerin yetişmesinde ana-babaların rolüne vurgu yaparak “Sağlıklı bir toplum ancak güvenli ve doğru sağlık bilgisine sahip anne-babaların yetiştireceği çocuklarla mümkündür. Yaklaşık 12 yıl önce ülkemize sığınan Suriyelilerin toplumumuza uyum sağlamaları, üreme sağlığı ve güvenli annelik konusunda bilgi sahibi olmaları ülkemiz sağlık sistemi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından düzenlenen eğitimlere katılan siz değerli çalışma arkadaşlarımıza büyük görev düşüyor. Bu ve benzeri eğitimler sonrasında edineceğiniz bilgi ve tecrübe sonrasında; hizmetiniz sürecinde size danışacak olan anne-baba adaylarını sağlıklı ve doğru şekilde bilgilendireceğinize eminim. Böylesi önemli bir eğitimin ilimizde düzenlenmesinde emeği geçen Bakanlığımızda görevli siz değerli eğitimci arkadaşlarıma ve kıymetli katılımcılara teşekkür eder; verimli bir çalışma olmasını temenni ederim” dedi.

28-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenecek eğitim sonrasında başarılı olan katılımcılara İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Emrah Ceviz tarafından “Katılımcı Belgesi” takdim edilecek.

  • hshb
  • hshb.